Masti pro děti

Farinam

Masti pro děti

Příspěvekod Farinam » stř 4. led 2017, 08:41

Používáte nějaké masti pro léčení svých malých potomků? Pokud ano, prosím o nakopnutí, jak je připravujete - zda je to macerace bylinky v nějakém másle (bambucké, kokosový o.), případně něco sofistikovanějšího.
Známá začala dělat pro Just, dostala jsem vzorek Tymiánového krému a po prozkoumání složení se mi zatmělo před očima, že to má být pro děti! :a020: (i když jejich éterické oleje mi učarovaly - znáte je někdo, používáte? - jsem nalomená je objednat, ale aby to nebyly vyhozené peníze :a011: ). Díky.
Ame
Kontaktovat uživatele:

Re: Masti pro děti

Příspěvekod Ame » čtv 26. led 2017, 21:03

http://domacikosmetika.passhaus.at/doku ... alzam_atop
:c026:

(promiň za stručnost, doháním bezmála dvouměsíční absenci :a041: )
"Pošetilí hlouposti říkají, rozumní je dělají." Marie von Ebner-Eschenbach
Farinam

Příspěvekod Farinam » pon 30. led 2017, 13:56

A můžu tenhle balzám namazat na obličej ročního syna? Začal mít červené tečky kolem pusinky a trochu i na tvářích (strašně slintá, jak mu lezou zuby, tak snad je to jen z toho). Až po glycerin mi ty suroviny přijdou v pohodě, ale ty účinné látky - můžou i do krémů pro mimina? Zatím jsem ho mazala jen šlehaným bambuckým (macerát bambu s měsíčkem + lískooříškový olej), tak abych něco nepo...
(šmankote, až já se tohle naučim, budou už děti velký :a011: )

Můj původní dotaz nicméně směřoval hlouběji než do kůže: měla jsem na mysli udělat si nějaké vlastní tymiánové (a jiné) mazání pro zimní období kašle a rýmy pro uvolňování dutin a lepší dýchání, tzn. nemusí to vyživovat kůži (na druhou stranu proč vlastně ne), ale spíš by to byl nosič bylinek dovnitř do těla. (Ten Tymiánový krém od Justu jsem zatím použila jen manželovi na dutiny a dětem na vnitřní stranu ruky pro test snášenlivosti :a050: )
Ame
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ame » úte 31. led 2017, 06:28

Farinam píše:A můžu tenhle balzám namazat na obličej ročního syna? Začal mít červené tečky kolem pusinky a trochu i na tvářích (strašně slintá, jak mu lezou zuby, tak snad je to jen z toho). Až po glycerin mi ty suroviny přijdou v pohodě, ale ty účinné látky - můžou i do krémů pro mimina? Zatím jsem ho mazala jen šlehaným bambuckým (macerát bambu s měsíčkem + lískooříškový olej), tak abych něco nepo...

nebála bych se toho s výjimkou urey, buď ji snížit na 0,5%, nebo rovnou vynechat (ale ona je fyziologicky přítomná v/na pokožce, sama o sobě je ok, jen jde o to najít správnou míru). tento balzám tak, jak je, mažu nejmladšímu do plenky, teda já mažu jen, když je něco vidět, jak je kůže zcela běloučká, nechávám beze všech přípravků
Farinam píše:Můj původní dotaz nicméně směřoval hlouběji než do kůže: měla jsem na mysli udělat si nějaké vlastní tymiánové (a jiné) mazání pro zimní období kašle a rýmy pro uvolňování dutin a lepší dýchání, tzn. nemusí to vyživovat kůži (na druhou stranu proč vlastně ne), ale spíš by to byl nosič bylinek dovnitř do těla.

to jsem vyráběla před třemi lety, fungovalo skvěle, ale nemám recept :D
v zásadě jsem šehala bambucké s nativním vavřínovým olejem (a možná ještě nějakým, aby to nebylo moc pevné) a doplnila éteráky podle doporučení Lydushe (aromadoteky.cz) na celkovou koncentraci 1% silic, u toho je třeba mít na paměti, že vavřínový olej obsahuje cca. 17% silic
Ame
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ame » úte 31. led 2017, 07:05

Farinam píše: (i když jejich éterické oleje mi učarovaly - znáte je někdo, používáte? - jsem nalomená je objednat, ale aby to nebyly vyhozené peníze :a011: )

Lydushe z aromadoteků je nemá ráda, nejsou to jednodruhové silice, nejčastěji v nich je příměs heřmánku, takže aromaterapeuticky se využít nedají - a pak je třeba ještě dávat pozor, jelikož alergie na heřmánek konkrétně a hvězdnicovité obecně (pozor, patří k tomu i měsíček) je v populaci celkem rozšířená
Farinam

Příspěvekod Farinam » pát 3. bře 2017, 12:45

Ame píše:...éteráky podle doporučení Lydushe (aromadoteky.cz)....

Ještě se mám hodně co učit...
V mezičase jsem našla jejich reklamní leták, kde u většiny éteráků mají více účinných látek, tak jsem pojala podezření a budu hledat jiný zdroj EO.... :a012:

A kolik bylo mého macerátu měsíčku v bambuckém másle s lískooříškovým olejem? Na umazání křesla, jedné opěrky, polštářku a poctivé promazání OBLEČENÉHO mimča :a020: I po koupeli zůstalo mimčo krásně promazané....
Ame
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ame » pát 3. bře 2017, 18:27

Farinam píše:A kolik bylo mého macerátu měsíčku v bambuckém másle s lískooříškovým olejem? Na umazání křesla, jedné opěrky, polštářku a poctivé promazání OBLEČENÉHO mimča :a020: I po koupeli zůstalo mimčo krásně promazané....

toho teda nebylo málo :a021:
Farinam

Příspěvekod Farinam » pon 6. bře 2017, 05:53

Zas tak moc ne, ale jak si s tím chvilku hrál, tak se to krásně rozteklo :a025:
Farinam

Příspěvekod Farinam » stř 4. dub 2018, 14:50

Vidím, že se to tu zvrhlo hlavně k mýdlování.... Já mám prosím dotaz ještě ke krémům :a041:
Jak začíná jaro a hrátky v písku/hlíně, tak mají mé děti ruce sušší a sušší. Toho dvouletého ještě trochu zpracuji, ale sedmiletá dcera se už odmítá nechat namazat šlehaným ší...."mami, to je hrozně mastný, blééé" :c032:
Chtěla bych jí vytvořit nějakou emulzi...na ruce, na obličej....mám si u dětí dát speciálně na něco pozor? Jsou nějaké účinné látky (oleje, cokoliv), kterým se mám vyhnout? Případně nějaká jiná omezení?
Děkuji! :c026:
Ame
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ame » čtv 12. dub 2018, 07:16

minimalizovala bych počet jak tuků, tak účinných látek.

u tuků bych zůstala u stálic, klidně to, co máš ve šlehaném ší

emulgovala co nejpřírodněji - lanolin (klidně lanolin alkoholy, vstřebávají se rychleji, i když první pocit je mastnější), lecithin, bentonit, bergamuls, konzistenci klidně podpořit rostlinnými vosky, ale pokud není alergie na včelí jed, tak klidně včelím

z účinných látek jenom hydrataci přednostně pentylenglykolem (5%, současně konzervuje), pokud zůstaneš u glycerinu, tak ho dát víc a použít současně s ethanolem na konzervaci (něco jako 7% glycerinu + 12% ethanolu, obojí na vodní složku)

Zpět na “Domácí lékárna”