Šampuk nebo mýdlo na jemné melírované mastící se vlasy

šampóny & kondicionéry & leave-in kúry
Lenka

Šampuk nebo mýdlo na jemné melírované mastící se vlasy

Příspěvekod Lenka » ned 13. srp 2017, 13:03

Ahoj, chtěla bych poprosit o sestavení receptu na jemné vlasy u kořinků se mastící ale v délkách vysušené melírem.
Na šampuky - tuhý šampon jsem četla docela chválu když se to povede a tak bych to ráda vyzkoušela i když na melírované vlasy se to moc nedoporučuje protože prý ulpívá na melíru protože už dlouho hledám něco přírodního s čím bych byla fakt spokojená a stále to nemůžu najít :-).

Moc prosím o sestavení receptu i s postupem :-). Aby jemně čistil a hdratoval i pokožku hlavy :-). Jsem ještě začátečník :-).
Ame
Kontaktovat uživatele:

Re: Šampuk na jemné melírované mastící se vlasy

Příspěvekod Ame » úte 12. zář 2017, 05:55

Zdravím :a041:
K pracovnímu postupu píšu něco obecně u barů na Wiki ->klik

šampuky jsem dělala na začátku asi třikrát, zkušenosti psala ->sem (bohužel je u těch prastarých vláken rozsypaný formát kvůli přechodu mezi verzemi phpBB, hlavně citování starších příspěvků je zcela nepřehledné, je třeba číst pozorně)

skončila jsem s šampuky v okamžiku, kdy jsem vyzkoušela své první mýdlo na vlasy :c036:

Janinka má povícero zveřejněných receptů na šampuky, pohledej buď na nature-store nebo v její fb skupině v albech, určitě je tam Martinka nebo někdo fotil

V principu ale třeba vzít nějaký podle popisu vlasů vhodnější recept jako základní a pouvažovat nad vhodností účinných látek podle vlastních potřeb :a044:
"Pošetilí hlouposti říkají, rozumní je dělají." Marie von Ebner-Eschenbach
Lenka

Příspěvekod Lenka » úte 12. zář 2017, 06:05

Děkuji. V čem je hlavní rozdíl mezi mydlem a šampukem ? Mydlo je take vhodné na jemné melírované vlasy?
Ame
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ame » úte 12. zář 2017, 19:23

mýdlo jsou sodné, draselné, nebo případně amonné soli mastných kyselin. přírodní mýdlo se připravuje doma z roslinných i živočišných tuků reakcí s hydroxidem sodným nebo draselným.
šampuky jsou syndety, jsou to produkty na bázi tenzidů vyráběných průmyslově. při domácí přípravě nedochází k žádné chemické reakci, jednotlivé suroviny se pouze musejí mechanicky propojit do pevného baru.
co komu vyhovuje, musí si vyzkoušet sám na vlastní kůži, je to stejné u každého kosmetického produktu a každé pleti, vlasové pokožky a vlasů
Lenka

Příspěvekod Lenka » úte 12. zář 2017, 19:51

To zní zajímavě. Nějaké mýdlo bych rada vyzkousela...protože jinak se nedozvím jestli by mi vyhovovalo :-). Neměla bys recept na mydlo pro mastné vlasy prosím? Dala nys mi link kde se píšeš třeba o postupu jak mýdlo vyrábět?

Děkuji :-).
Ame
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ame » úte 12. zář 2017, 20:31

výroba mýdla je ->tady, samotný postup ->tu

pokud je však v domácnosti voda ve vodovodu tvrdší, chce to trochu nádstavbu, citrát jako měkčidlo, to je ->tadyhle

a o svých rámcových recepturách na různé typy vlasů píšu jen ->o kousek vedle (to je právě na vlasy suché a poškozené)

v každém případě se skutečně vyplatí si to jak tady na Mýdlofóru, tak na Wiki prolízt, mnoho otázek se tím často zodpoví samo :a060:
Lenka

Příspěvekod Lenka » stř 13. zář 2017, 05:57

Děkuji. Každopádně prolezu :-). Už mi to začíná být jasné :-).

Ten louh vlasům a pokožce hlavy nijak neškodí.. on nějak zmizí? Mýdlo se tedy sklada pouze z oleju ? Nebude zatěžovat jemné mastící se vlasy? A jak je bude umyvat :-)?
Jaká by byla nejvhodnější struktura kyselin na jemne mastici se vlasy :-)?
Lenka

Příspěvekod Lenka » stř 13. zář 2017, 06:12

Píše se někde prosím ještě o přetučněni :-)? To mi zatim ještě neni jasne co to je a k čemu :-).
Ame
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ame » stř 13. zář 2017, 07:40

Lenka píše:Ten louh vlasům a pokožce hlavy nijak neškodí.. on nějak zmizí? Mýdlo se tedy sklada pouze z oleju ? Nebude zatěžovat jemné mastící se vlasy? A jak je bude umyvat :-)?

Ame píše:mýdlo jsou sodné, draselné, nebo případně amonné soli mastných kyselin. přírodní mýdlo se připravuje doma z roslinných i živočišných tuků reakcí s hydroxidem sodným nebo draselným.

kuchyňská sůl NaCl se nechá vyrobit chemickou reakcí kyseliny chlorovodíkové a hydroxidu sodného, pokud se správně spočítá a odváží obě výchozí suroviny, po chemické reakci z nich nezbývá nic jiného, než sůl a voda :c040:

Zpět na “Vlasová kosmetika”