Boláky v obličeji

Pavla73

Boláky v obličeji

Příspěvekod Pavla73 » úte 3. kvě 2016, 19:28

Krásný večer všem :-)

Hledám pomoc pro kamarádku, které se dělají boláky ve tvářích (39 let) a nejedná se o akné. Boláky jakoby zhnisají, pak zasychají, hojí se a odpadávají. Po nich zůstávají hluboké jizvy. Pleť je jinak suchá, barevně nerovnoměrná. Kamarádce vše začalo před pár lety a nepomohla ani hospitalizace v nemocnici - kapačky atp... Stěry z boláků jsou negativní (prý nic nenašli). Co jediné jí zabralo byla léčka antibiotiky, která ale souvisela třeba s angínou atp...

Nastudovala jsem "kde co" jsem našla co se týká dermatologie, zapojila bylinky...

Klasické emulze jí na pleti dělají dobře, ale boláky se tvoří dál. Po krému ve složení macadam, avokádový olej, fytosterol avokádo - avocadin, konopný olej, bambucké máslo a jojobový olej se jí zdá, že se nedělá tolik boláků co dříve. Nicméně stále není vidět efekt vzhledem k problému pleti.

S Adélky pomocí jsem dala dohromady pleťovodu a denní krém s kyselinou salycilovou.

Denní krém má PH lehce nad 3

2 bambucké máslo
4 jojoba
3 konopný olej
1 squalane
4 caprilis
2 ricín se salicylkou
3,5 GSC
1,5 Lysolecitin
0,5 Avocadin
67,2 hydrolát levandule
4 aloe 10:1
3 urea
0,1 kys.hyaluronová
0,2 bergamuls
1 DMSO
2 Algo Zinc
1 pantenol
EO Mateřídouška
Cosgard

Pleťová voda
20 extrakt měsíček-konopí GA
1 MSM
2 urea
1 B3
1 DMSO
1 Epsom sůl
1 Q10 (1-2%)
69 voda
cosgard
EO Levandule, tymián, mateřídouška

Začala používat s klidnou pletí - boláčky se dělaly standardně, ale rozhodně méně než s komerční kosmetikou...
Po 4 dnech používání krému a pleťovody je situace dost špatná - pleť se výrazně zhoršila, dělají se další a další boláky, a to i na čele, kde vůbec dřív nebyly. Prozatím jsme navrhly vysazení na pár dnů a uvidíme..

Může jít o razantní čištění pleti...?

Vzhledem k celkovému čištění jsme ještě nasadily kopřivu, ostropestřec a pangamin.

Tady budu ráda za Vaše postřehy a případné rady, jak si s něčím takovým poradit.

Všem předem děkuji a přeji krásný večer :-)
Ame
Kontaktovat uživatele:

Re: Boláky v obličeji

Příspěvekod Ame » stř 4. kvě 2016, 04:43

Moje první reakce byla:
"Rozhodně hned vysadit, nevěřím na čištění a dočasné zhoršování, po němž by mělo nastat zlepšení. Může to být reakce na některou složku, nebo na příliš vysoký obsah účinných látek. Ale můžet o být taky fáze cyklu a nebo podmíněno stravou. Pokud se i po vysazení den dva tvoří další boláčky, je v tom kosmetika nevinně a příčinu musí hledat jinde. Pak by bylo lepší najít něco jednoduchého na klidnění."

Napadá mě teď klidnící tonikum, hydrolát z černého čaje smíchaný s extraktem měsíčku (40% ethanol+20% glycerin, namíchat na výslednou koncentraci 12% ethanolu a 6% glycerinu v produktu) a vincentkou (takových 10%). Pak Usnea Pickel Paste od Heike z Olionatury.

Ale rozhodně bych potřebovala víc informací (závislost na cyklu, používaná kosmetika, co bylo u toho kožního, stravovací režim, celkový obraz pleti), měla jsem až dosud za to, že jde o klasické pozní akné. To čištění jater je super nápad!
"Pošetilí hlouposti říkají, rozumní je dělají." Marie von Ebner-Eschenbach
Pavla73

Příspěvekod Pavla73 » stř 4. kvě 2016, 05:07

Doplňuji co vím :-)

Pestrý jídelníček bez omezení. Ráda sladké.
Stres - smrt maminky a potrat, následně antidepresiva. Za cca 2 roky poté nastala tato fáze - jedná se o takové ty podkožní hnisavé boláky, co se nedají vymačknout, jen jsou velké v průměru zhruba od 0,5 cm.
Pleť je skoro "průsvitná", jemná blondýnka, kruhy pod očima.
S menzes se situace výrazně zhoršuje (což není teď v souvislosti s krémem).
Pracuje z domova - klidnější denní harmonogram bez stresů
Na nic se neléčí, ani ta antidepresiva dnes nebere

Do nedávna používaná kosmetika - Garnier. Už cca 2 měsíce používá krémíky ode mě a bylo zlepšení pleti co do "prodyšnosti".. Řešíme ale hlavně ten zásadní problém - boláky, hluboké jizvy, flekatá pleť
catch

Příspěvekod catch » stř 4. kvě 2016, 06:41

Ha! o problemovej pleti v pokrocilom veku mozem rozpravat nekonecne stories.
Moje poznatky:
-jednoducha strava, ziadne polotovary, zero sugar, hodne zeleniny, super by mohli byt pickles, vyrobky s drozdim nebrat (takze asi ani pangamin)
-bahenne masky, hocikedy tie bolaky potupkat niektorym ilom, zinkoxidom.
-hormonalna nerovnovaha? prilisna dominancia niektoreho z hormonov
-cistiace caje, overeny mam ajurvedsky caj Nimba (Everest Ayurveda), pomaha aj s bolavym menzesom
Pavla73

Příspěvekod Pavla73 » stř 4. kvě 2016, 07:06

Určitě to nejde brát na lehkou váhu - strava, režim. Ale je určitě pomoci i kosmetikou a tak si říkám, že všechny látky, které se snad s úspěchem používají na akné - tedy hnisající boláky - mohou ovlivnit i stav pleti zvenčí.
Tady je ještě otázka, do jaké míry je jejich zvýšená aktivita po namazání CÍLENÝM krémem dobře nebo špatně...

Pokud ani dermalologové neví, pak s bylinkami, přírodní sírou atp... musíme zkoušet, co se dá. Nebo... není tady nějaký dermatolog??? :)
Ame
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ame » stř 4. kvě 2016, 07:32

Já teda na alternativní medicínu jsem jenom po určitou míru, ale ta kombinace trauma -> antidepresiva -> záněty se fakt nabízí sama, první, po com bych šla, je hledání vhodného doprovodu k prožití bolesti, kterou má v sobě zablokovanou, podle její nátury, psychoterapie, kineziologie, v alternativních cestách se neorientuju, ale určitě ji něco osloví, co vyhovuje jejímu naturelu.

Hormonální nevyváženost mě napadá kontryhel, určitě je někde v netu bylinkářská poradna, raěji bych šla po osobnosti, jejíž prezentace jí vyhovuje, než do diskusí, kde se kříží rady uživatelů s různými osobnímu zkušenostmi ale bez nadhledu.

Usnea je právě vylepšená pasta na ťupkání zanícených míst, je v ní jak jíl, tak oxid zinečnatý, a je to akorát spojeno extraktem z provazovky :) místo ní se samozřejmě dá použít něco s obdobnými protizánětlivými účinky, a když na to dojde, klidně i éo levandule nebo tee trea (70% alkohol je částečně pojme, zbytek se musí přefiltrovat přes kávový filtr)

Ten cukr by si měla vyzkoušet, pleť jí za to určitě stojí. Když to vezme od začátku jako jenom test na 10-14 dní, snadněji se cukru vzdá, než kdyby už od začátku bylo řečeno, že ho nesmí vůbec. Takhle si jenom ověří, jak moc citlivě na změnu stravy bude reagovat pleť. Taky je dobré si současně hlídat glykemický index, tj. žádné bílé pečivo, tyčinky-čipsy-krekry a spol., pozor, ani pufované zrní (rýžové chlebíčky, kukuřičné žížaly, jáhlové kuličky a podobně), však si to dohledá na netu. A když uvidí, že to něco dělá, je na ní, jak moc se tím bude řídit.

U těch jílových a bahenních masek není dobré zapomínat na trošku lehkého oleje, hroznového, konopného, pupalkového, případně si při tom přestříkávat z rozprašovače vodou, minerálkou nebo tonikem, nenechat si tu masku na obličeji zaschnout!

Určitě je dobrý nápad používat ten krém nabitý účinnýma látkama omezeněji, začala bych spíš 1-2x týdně a postupně tu četnost navyšovala, jak by pleť reagoavala. K tomu jí můžeš domíchat druhou emulzi, ve symslu (vybírám z původního receptu)

2 bambucké máslo
4 jojoba
3 konopný olej
1 squalane
4 caprilis
3,5 GSC
1,5 Lysolecitin
voda
hydrolát levandule
0,2 bergamuls
1 pantenol
Cosgard
Martina

Příspěvekod Martina » stř 4. kvě 2016, 14:46

Pavla73 - tie "boláky" na tvári sú také "herpesovité" - také ložiská, ktoré nejdú vytlačiť a ak by sa o to pokúsila, tak si urobí peknú jazvu na tvári?
Ame
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ame » stř 4. kvě 2016, 16:55

Martina píše:Pavla73 - tie "boláky" na tvári sú také "herpesovité" - také ložiská, ktoré nejdú vytlačiť a ak by sa o to pokúsila, tak si urobí peknú jazvu na tvári?

přesně tak mi to popisovala

Zpět na “Dermatologie”