contest hydrofilních olejů

čištění, tonizace, denní, noční i speciální péče
Ame
Kontaktovat uživatele:

contest hydrofilních olejů

Příspěvekod Ame » úte 4. črc 2017, 06:30

Připravila jsem si 5 různých hydrofilních olejů podle rámcového receptu:

fáze A
8 % emulgátoru
4 % glycerinu (at) aloe vera 200:1
12 % propylenglykolu, alternativně propanediolu (->viz nové vlákno u "Kosmetických surovin")

fáze B
63 % hroznového oleje
1 % tokoferolu

fáze C
12 % měsíčkového extraktu (15 pct EA+60 pct GLY)

přičemž mi za emulgátor posloužily:
- Lysolecithin tekutý
- Decylglukosid
- Dermofeel PR (INCI: Polyglyceryl-3 Polyricinoleate)
- Dermofeel PP (INCI: Polyglyceryl-3 Palmitate)
- Dermofeel G 5 O (INCI: Polyglyceryl-5 Oleate)

Fázi A rozmíchat (v případě potřeby zahřátou) dohladka, přidávat do ní po kapkách, jako u majonézy, za stálého míchání (IKA RW 20 na nejnižší obrátky) fázi B stejné teploty, na závěr přidat fázi C a emulgovat.

hydrofil_3.jpg

První testování proběhlo při mytí obličeje, kde se ukázaly dva emulgátory jako velmi nevhodné (lysolecithin a Dermofeel PR), bylo třeba je z obličeje smýt mýdlem. Tito dva kandidáti jsou tedy vhodní pouze jako oleje do koupele.

Hydrofilní olej s decylglukosidem se hapticky cítí nejméně po oleji, nečekaně mou normální pleť nijak nevysušuje, i u něj mi po umytí stačí nanesení hydratanty obohacené pleťové vody.

Naopak nejmastnější pocit na pleti při mytí dělá (po vyřazení dvou výše zmíněných produktů) Dermofeel PP, který se překvapivě z pleti smyje dobře a při nanášení pleťové vody se doslova cítí, že tam žádná vrstvička oleje nezůstala.

Haptickému pocitu i optickému vzhledu kupovaného hydrofilního oleje se nejblíže blíží přípravek s emulgátorem Dermofeel G 5 O, který se sice zpracovává za vyšší teploty (pracovala jsem při 52 - 54 st. C), ale i tak je to oproti emulgaci pleťových krémů postup nenáročný. Ovšem špachtle na něj rozhodně nestačí, je poněkud vzpurný (zabrala na něj při emulgaci až Blendia).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Pošetilí hlouposti říkají, rozumní je dělají." Marie von Ebner-Eschenbach
Ame
Kontaktovat uživatele:

Re: contest hydrofilních olejů

Příspěvekod Ame » pát 2. bře 2018, 10:19

když jsem se sem teď po čase vrátila, tak doplním :c020:

zajímavé je použití společně s mou hydratační pleťovou vodou jako pleťová emulze - do dlaně pár kapek hydrofilního oleje, 3 šplíchance pleťové vody, rozetřít.
hydrofilní olej s decylglukosidem je pocitově nejsušší, ale nevysušuje, jen moc nedává. naopak nejvýživnější, pocit trochu jako s "glycerinovými krémy na ruce" je verze s lysolecithinem a verze s Dermofeel PR.
"Pošetilí hlouposti říkají, rozumní je dělají." Marie von Ebner-Eschenbach

Zpět na “Pleťová kosmetika”